O rasie

Jeżeli trafiłeś na tą stronę to znaczy, że albo masz już staffika i szukasz więcej informacji o nim, albo przymierzasz się do wyboru tej rasy i zastanawiasz się czy to pies dla Ciebie.

Mam nadzieję że artykuły które znajdziesz na tej stronie pozwolą przybliżyć charakter staffika.

Zdarza się, że przymierzając się do posiadania staffika przyszły właściciel ma już doświadczenie z psami. Wydawać by się mogło, że jak ktoś miał np.owczarka to i ze staffikiem sobie poradzi.

Pewnie tak.

Ale nie chodzi o to czy sobie poradzimy czy nie. Tylko czy posiadanie psa, który jest totalnym przeciwieństwem owczarka faktycznie będzie nam odpowiadało.

Trzeba pamiętać, że staffik ma swoją wizję świata. Wszelkie nakazy i zakazy które inne psy akceptują i można ich łatwo wyuczyć , staffik potrafi z szelmowską miną udawać, że kogo jak kogo, ale jego nie dotyczą. Wszystko zależy od tego, czy mu się nasz pomysł podoba czy nie. Jeżeli nie, to z uporem maniaka będzie próbował postawić na swoim. 

Mnie to śmieszy, powoduje że uczę się kombinować bardziej niż one i szybciej niż one, żeby wyprzedzić ich pomysły.

Dla kogoś, kto chce mieć idealnego, grzecznego psa, któremu nigdy nic nie strzeli do głowy i będzie idealnie wykonywał wszystkie polecenia może to być utrapienie. Staffik na fantazję iście ułańską i skrupulatnie to wykorzystuje.

Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że staffik to po prostu staffik i albo się ten typ psa lubi, albo nie.

 

Additional information