Mały staffik

Staffik od szczenięcia jest bardzo żywym stworzeniem. Ktoś powie że każdy szczeniak jest żywy i wesoły. Nie , nie ... on od najmłodszego wieku potrafi szokować swoją niesamowitą pomysłowością , zwinnością i szybkością - zarówno myślenia jak i działania . W połączeniu z niekończącymi się siłami, daje to niezłą mieszankę, którą jakoś trzeba wychować i nad nią zapanować.

grazem 10 tygodniowy staffik potrafi:

- wejść wyżej niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić.

- w krótkim czasie zmienić wystrój wnętrz Twojego mieszkania , ( czasem ma rację i po jakimś czasie sam dojdziesz do wniosku, że te drobiazgi, które zjadł, wcale nie były Ci aż tak niezbędne).

- wyciągnąć wnętrzności z wszystkich zabawek i rozgryźć je ( nawet te które w mniemaniu sprzedawców są niezniszczalne). Tak więc nastaw się na to, że aby oszczędzić wyposażenie mieszkania przez okres szczenięcy staffika (a czasem nawet i dłużej) będziesz biegać po sklepach w poszukiwaniu trwałych zabawek.

Staffik nie lubi rozstawać się ze swoim właścicielem i od pierwszych dni będzie robił wszystko, aby być blisko Ciebie. Najszczęśliwszy byłby , jak by mógł chodzić z Tobą do pracy. Nie daj się, spróbuj się ustrzec tych wszystkich kłopotów.

Jeżeli masz szczeniaka, dobrze zabezpiecz mieszkanie przed zniszczeniami. Sprawdź, czy nie ma dostępu do kabli elektrycznych i czy cenne rzeczy, które mogły by ulec zjedzeniu, są odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli wydaje Ci się że tak, usiądź sobie obok psa, rozejrzyj się po mieszkaniu z jego perspektywy i schowaj resztę drobiazgów.

A potem zastanów się , jeżeli zamierzasz zostawiać psa długo samego , czy może jednak nie kupić klatki? Będzie to lepsze wyjście niż denerwowanie się na psa.

To bardzo wrażliwe stworzenie.grazemr

Musisz uważać również na kilka innych rzeczy:

Nie zmuszaj staffika w młodym wieku do zbyt dużego wysiłku. Mogą ucierpieć jego ścięgna i więzadła. To pies który w stosunku do swojego wzrostu ma dosyć dużą wagę. Do 6 miesiąca życia, lepiej go nosić po schodach aby nie obciążać jego kręgosłupa i stawów.

Uważaj również na skakanie. One są bardzo skoczne, ale nie pozwalaj młodemu psu na takie zabawy. Pozwól psu dojrzeć. Jak skończy co najmniej 1 rok możesz mu pozwolić na więcej szaleństw.

Staffiki lubią wykorzystywać siłę swoich szczęk, zwłaszcza w czasie wymiany zębów. Dopóki pies jest młody i zmienia zęby, nie baw się z nim podciąganie psa do góry i wiszenie na sznurku - możesz mu zrobić krzywdę.

Additional information